Uprawa roślin, zbóż i ziół wymaga nie tylko zaangażowania i cierpliwości, ale również stosowania najwyższej klasy preparatów. Jednym z nich jest naturalny nawóz organiczny, w tym przede wszystkim hydrat wapnia. Jakie są jego zalety? Dlaczego warto w niego inwestować? Czytaj dalej i pozbądź się wszelkich wątpliwości.
Po co glebie wapno?
Osoby, które od lat zajmują się uprawą roli, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że wapno jest kluczową substancją wpływającą na odczyn gleby. Czyni ją bardziej zasadową. Proces ten zapobiega nadmiernemu zakwaszaniu na skutek stosowania nawozów mineralnych, a także zwyczajnych, naturalnych zjawisk zachodzących w przyrodzie. Niestety, zgodnie ze statystykami w Polsce, wiele gleb ma odczyn zbyt kwaśny (niższy niż pH 6), co wywołuje m.in.:
niedobór pożytecznych bakterii, co powoduje utratę ważnych minerałów,
rozwój grzybów,
zmniejszenie przyswajania przez rośliny cennych składników,
tworzenie nierozpuszczalnych związków chemicznych, co utrudnia prawidłowy rozwój wielu gatunków roślin.
Cieszący się dużym zaufaniem producent nawozów rolniczych OrCal oferuje unikalną formułę aktywnych hydratów wapnia oraz innych preparatów organiczno-mineralnych. Zapewnia to lepsze i obfitsze plony.
Nawozy wapniowe
Aby zapobiec nadmiernemu zakwaszaniu gleby, warto stosować aktywny hydrat wapnia. Działa on kompleksowo – nie tylko reguluje odczyn uprawianej ziemi, ale również poprawia jej żyzność. Wapno nawozowe workowane to także rozwiązanie, które dodatkowo wpływa na wzbogacenie gleby w pożyteczne mikroorganizmy. Są to preparaty, które bardzo łatwo rozpuszczają się w wodzie, co ułatwia aplikację. Można je stosować zarówno w formie oprysków, jak i doglebowo. Nawozy wapniowe to skały wapniowe o różnym stopniu rozdrobienia. Są ponadto wzbogacone w krzemionkę. Nowoczesne preparaty, dzięki zaawansowanej technologicznie metodzie produkcji, penetrują glebę znacznie głębiej, co ma bardzo duże znaczenie w przypadku roślin o rozbudowanym systemie korzeniowym.
Wapń, w zależności od formy chemicznej, może działać wolno (węglan wapnia), jak i szybko (aktywny hydrat wapnia). Ma to wpływ na odczyn pH, odporność na erozję, pojemność wodną i aktywność enzymatyczną. Dlatego też lepszym wyborem jest to drugie rozwiązanie, co pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy.
Jaki nawóz wapniowy wybrać? Warto zainwestować w produkty, które cieszą się na rynku dużym zaufaniem klientów, a także producentom mającym duże doświadczenie i wiedzę w tym temacie.
Jaki jest dodatkowy cel stosowania nawozu wapniowego? Badania naukowe wykazują, że regularne stosowanie hydratu wapnia ogranicza występowanie wielu chorób dotykających roślin, np. gorzkiej plamistości podskórnej.
Wybierz wapno nawozowe
Wykorzystywanie w uprawach rolnych i sadach naturalnych nawozów organicznych niesie za sobą szereg korzyści. To idealne rozwiązanie, które zwiększa plony i pozwala zminimalizować ewentualne straty, co bezpośrednio przekłada się na poprawę warunków ekonomicznych rolnika lub sadownika. Dołącz więc do ich użytkowników.
Najnowsze komentarze